Dzisiaj IX Niedziela Zwykła i jednocześnie pierwsza miesiąca, kiedy Adorujemy Chrystusa w Najświętszym sakramencie.

W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. W piątek Uroczystość NSPJ. Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę w liturgii wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Dziękuję Wszystkim, którzy przygotowali Ołtarze na Procesję Bożego Ciała i ofiarowali kwiaty do kościoła. Druhom Strażakom za asystę i zabezpieczenie trasy. Dzieciom sypiącym kwiaty i wszystkim dzieciom uczestniczącym w procesji, Liturgicznej Służbie Ołtarza i wszystkim Parafianom za piękną manifestację modlitwy.

Wczoraj rozpoczął się miesiąc czerwiec poświęcony oddawaniu czci NSPJ. Nabożeństwo czerwcowe przed Mszą św. popołudniową.

Dziękuję Dzieciom, które tydzień temu zakończyły Biały Tydzień za ich zaangażowanie i złożoną ofiarę „ Dzieci Komunijne Dzieciom Misji ”,w wysokości 750 zł. Bogu niech będą dzięki, że pozwolił przeżywać moje rocznice i Matce Najświętszej za opiekę nade mną. Jeszcze raz bardzo dziękuję Pani Annie i Wszystkim Dzieciom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Szkol. Orkiestrze „ Allegretto ” z P.Krzysztofem, Kołu Różańca Rodzin i Kołom Żywego Różańca, Druhnom i Druhom Strażakom OSP, KGW, Stowarzyszeniu „Rogo Senior”, Zespołowi „ Rogozanki ”, Chórowi Parafialnemu z P. Wojciechem. Dziękuję P.Wójt, naszym Radnym,P.Sołtys. Dziękuję za Msze św. wieczyste w Bazylice Piekarskiej, życzenia, oprawę muzyczną, udekorowanie Ołtarza, modlitwę kwiaty, prezenty, za torty i różne ciasta. Dziękuję P.Teresie Holik za udekorowanie Pomnika JPII, P.JoliWróbel za napoje i udekorowanie Groty MB. Panom Mariuszowi, Mateuszowi Łaski, Pawłowi Przybyłek, Rafałowi Wadowskiemu, Jackowi i Wojciechowi Achmirowicz za całą akcję ze stołami i ławkami, aby nikomu nie zabrakło miejsca na gościnę. Dziękuję za wyśpiewane życzenia i te wysyłane do mnie. Wszystkim Gościom i Parafianom za serce i modlitwę Bóg zapłać.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Z racji Święta Dziękczynienia, kto chętny może złożyć ofiarę do puszki.

Błogosławieństwo, które przyjmujemy dzisiaj Najświętszy Sakramentem pomaga nam szczególnie kochać Eucharystię.