Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna i jednocześnie pierwsza miesiąca, gdy Adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 przez posługę ks. biskupa Piotra Skucha uczniowie naszej szkoły przyjmą Sakrament Bierzmowania. Sakrament Pokuty i Pojednania dla Kandydatów, Rodziców i Światków w sobotę o godz.16.00. Proszę o przygotowanie kościoła i wykoszenie trawy.

W środę Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, jak również w intencji naszego biskupa diecezjalnego Artura Ważny, który kanonicznie w tym dniu rozpoczyna pasterzowanie w diecezji.

Rozpoczęliśmy Maryjny miesiąc Maj. Nabożeństwo majowe jak zawsze przed Mszą św. popołudniową.

W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę.

Dziękuję za zasilenie „czwartej szuflady” dla Olafa Walczewskiego.

Zachęcam, aby wybrać się 20 maja na Koncert do Areny Będzin „ Gramy dla mamy ” organizowany przez Caritas. Szczegóły na Plakacie.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć;
Pawlik Mateusz Piotr wolny zam. par. Ducha Św. w Siemianowicach Śląskich i Błaut Michalina Eleonora wolna zam. par. tutejsza. Zap. III.

Błogosławieństwo, które przyjmujemy dzisiaj Najświętszym Sakramentem niech przynagla nas do miłości braterskiej, która jest wspaniałym i skutecznym sposobem ewangelizacji.