Dzisiaj XIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

W okresie wypoczynku zachęcam do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę w intencji pokoju i zgłębianie Pisma Świętego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W Liturgii tygodnia w środę, Święto św. Tomasza Apostoła, w sobotę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

Kolejny raz Stowarzyszenie „ Pro Missio ”, zaprasza do zbiórki elektrośmieci. Akcja w naszej parafii, ma swój finał 24 lipca. Miejsce zbiórki jak w ubiegłych latach tylko prośba, aby nie zostawiać sprzętu na przejeździe przez bramę.

Ks. Proboszcz z Bytomia ma jeszcze kilka miejsc na Pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii.

Błogosławieństwo, które przyjmujemy dzisiaj i dzisiejsza Ewangelia niech uświadamiają nam, że dla Boga wszyscy ludzie są ważni i wszystkich traktuje tak samo.