Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

W czasie urlopów zachęcam do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę i zgłębianie Pisma Świętego.

W Liturgii tygodnia; we wtorek Święto św. Brygidy, patronki Europy, w czwartek Święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu tradycyjnie czcimy św. Krzysztofa, patrona podróżnych. Przyzywając wstawiennictwa św. Krzysztofa w następną niedzielę po Mszach św. będę błogosławił kierowców i pojazdy mechaniczne. W piątek wspominamy św. Joachima i Annę rodziców NMP i dziadków Pana Jezusa.

Kolejny raz Stowarzyszenie „ Pro Missio ”, zaprasza do zbiórki elektrośmieci. Akcja w naszej parafii, ma swój finał w najbliższą środę. Miejsce zbiórki jak w ubiegłych latach przy stanowisku dla rowerów, tylko prośba, aby nie zastawić wjazdu przez bramę.

Ks. Proboszcz z Sączowa zaprasza na Piękny Jubileusz 800- lecia Parafii-28 lipca. Szczegóły Uroczystości na plakacie w Gablocie ogłoszeń.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Kontynuujemy prace przy obróbce blacharskiej przy oknach naszego kościoła.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć; Roczniok Szymon Piotr, wolny, zam. par.św. Jana i Pawła Makoszowy i Grabis Wiktoria Beata, wolna, zam. par.tutejsza. Zap. III.

Błogosławieństwo, które przyjmiemy dzisiaj, niech umacnia nas w dawaniu Świadectwa Wiary, pomagając i wspierając się wzajemnie.