Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Przyzywając wstawiennictwa św. Krzysztofa po każdej Mszy św. błogosławię kierowców i pojazdy mechaniczne.

W czasie urlopów zachęcam do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę i zgłębianie Pisma Świętego.

W Liturgii tygodnia wspomnienia obowiązkowe; w poniedziałek św. Marty Marii i Łazarza, w środę św. Ignacego z Loyoli, Prezbitera, w czwartek św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa Doktora Kościoła.

Dziękuję Wszystkim za modlitwę, życzenia, kwiaty upominki z racji moich imienin. Dziękuję Panu Andrzejowi, Chórowi Parafialnemu z Panem Wojciechem, Rogozankom, Kołom Żywego Różańca i Pani Halince za tort imieninowy, Druhom OSP, Kołu Emerytów i Seniorów, Pani Małgorzacie Wójt i Panu Tomaszowi. Dziękuję Radnym, Pani Mieczysławie i Pani Annie i moim byłym Parafianom.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Dziękuję Paniom; Lucynie Kozera, Ilonie Masło, Zofii Ferdyn i Mieczysławie Romik, które przez 2 dni sprzątały kościół.

Dziękuję wszystkim, którzy kolejny raz odpowiedzieli na apel Stowarzyszenia „Pro Missio” i złożyli elektrośmieci. Dziękuję Mateuszowi i Wojciechowi Nowickim za wykoszenie trawy wokół plebanii.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Kontynuujemy prace przy obróbce blacharskiej przy oknach naszego kościoła.

Błogosławieństwo, które przyjmiemy dzisiaj, niech sprawia, abyśmy z pomocą św. Krzysztofa i naszych św. Patronów zawsze bezpiecznie podróżowali i szczęśliwie powracali do naszych Rodzin i naszej Wspólnoty parafialnej.