Dzisiaj XXIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Na Mszy św. o 10.30 poświęcenie tornistrów dla Pierwszoklasistów.

Rozpoczyna się Tydzień Wychowania-dni modlitw za dzieci młodzież i wychowawców.

W Liturgii tygodnia w piątek wspomnienie obowiązkowe św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

14 września w najbliższą sobotę o godz. 09.00 spod naszego kościoła wyruszy Pielgrzymka piesza do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Sączowie. Tam o godz.11.30 będzie sprawowana Msza św. Chętni również mogą dojechać na modlitwę. Po Mszy św. wspólny poczęstunek, a po nim, kto chce wraca autobusem, a kto chętny pieszo. Zapisy u Pani Anny Dydak lub w zakrystii.

Wszyscy mamy zaproszenie na Marsz dla Życia i Rodziny. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i folderach.

Został ostatni dzień na oddanie głosu w VI edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Projekt Muzyka Regionu czyli Festiwal Orkiestr Dętych w naszym Amfiteatrze. Przemarsze, musztry, paradne koncerty! Do głosowania zaprasza Orkiestra Dęta „ Allegretto”, którą wszyscy znamy i chętnie słuchamy i która wiele razy uświetniła Liturgię Mszy św. Przy wyjściu z kościoła są osoby z ulotkami i kartami do wypełnienia.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Dziękuję Paniom, które ofiarowują kwiaty do kościoła. Dziękuję Jubilatom Sławomirze i Markowi Pawełczyk za ofiarowane kwiaty przed ołtarz z racji 25r. Ślubu.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii.

Błogosławieństwo, które przyjmiemy dzisiaj, niech sprawia, abyśmy mieli serce, które słucha Boga.