Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Obchodzimy XXIV Dzień Papieski. Zbiórką do puszek zechciejmy wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia-żywy pomnik św. J.Pawła II.
Na Mszy św. o 10.30 zostanie włączony do L.S.O Wojciech Wyderka.

Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci naszej patronki św. Jadwigi Śląskiej. Przewodniczył całej uroczystości i wygłosi Słowo Boże ks.abp. Mieczysław Mokrzycki, osobisty Sekretarz św. Jana Pawła II, Metropolita Lwowski, którego zapewne pamiętamy z uroczystości wprowadzenia Relikwii św. Jana Pawła II. Bardzo proszę Druhów Strażaków, Poczty Sztandarowe, Asystę Liturgiczną i Nas wszystkich o piękne przygotowanie tej uroczystości.

Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Polecamy w modlitwie Nauczycieli i Wychowawców.

Rozpoczęliśmy Nabożeństwo Różańcowe. Szczególnie zapraszam na tę modlitwę dzieci i młodzież.

W Liturgii tygodnia w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o wszystkich lekarzach, ratownikach medycznych i pielęgniarkach.

Zbliża się szczególny miesiąc modlitwy za naszych zmarłych. Można zgłaszać ich imiona już w Wypominkach rocznych- podajemy godzinę lub oktawalnych.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Dziękuję Paniom, które ofiarowują kwiaty do kościoła. Dziękuję Panom Arkadiuszowi Sapińskiemu, który bezpłatnie kolejny raz użyczył parafii zwyżki i rąk do pracy oraz Jackowi Achmirowicz i Dariuszowi Kozioł za wiele pracy przy kościele i odnowienie krzyża misyjnego. Panu Wojciechowi Zaparty za wywiezienie gałęzi.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Zapraszam Panie do sprzątania kościoła na naszą Uroczystość.

Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.