Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym i jednocześnie pierwsza miesiąca, kiedy adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Dzisiaj przypada 85 rocznica wybuchu II wojny światowej i napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę.

Jutro zapraszam Rodzinę Parafialną, na godz.17.00 na Mszę św. z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego

W Liturgii tygodnia we wtorek wspomnienie obowiązkowe św.Grzegorza Wielkiego Papieża i Doktora Kościoła. W dniu imienin pamiętajmy na modlitwie o biskupie Grzegorzu. Również przeżywamy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Z racji nowego roku szkolnego zachęcam do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania jutro i w piątek od godz. 16.00.

Módlmy się o światło Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Stolicy Mądrości dla uczniów, nauczycieli i katechetów, którzy jutro rozpoczną nowy rok szkolny.

14 września za dwa tygodnie o godz.09.00 spod naszego kościoła wyruszy pielgrzymka do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Sączowie. Tam o godz.11.30 Msza św. a po niej wspólny poczęstunek. Zapisy u Pani Anny Dydak lub w zakrystii.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Dziękuję Paniom, które ofiarowują kwiaty do kościoła.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii.

Błogosławieństwo, które przyjmiemy dzisiaj Najświętszym Sakramentem, niech sprawia, abyśmy potrafili, sercem być blisko Jezusa.