Dzisiaj XXIX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
Na Mszy św. o godz.12.30 główna Uroczystość Odpustowa ku czci naszej patronki św. Jadwigi Śląskiej. Przewodniczył całej uroczystości i wygłosi Słowo Boże ks.abp. Mieczysław Mokrzycki, osobisty Sekretarz św. Jana Pawła II, Metropolita Lwowski, którego zapewne pamiętamy z uroczystości wprowadzenia Relikwii św. JPII. Na innych Mszach św. Słowo Boże głosi ks. Maksymilian Michcik, którego również pamiętamy z głoszonych u nas rekolekcji.

Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

Trwa Nabożeństwo Różańcowe. Szczególnie zapraszam na tę modlitwę dzieci i młodzież.

W Liturgii tygodnia w sobotę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Zbliża się szczególny miesiąc modlitwy za naszych zmarłych. Można zgłaszać ich imiona już w Wypominkach rocznych- podajemy godzinę lub oktawalnych.

Dziękuję Paniom; Jadwidze Śliwińskiej, Krystynie Kłys, Danucie Cygan, Teresie Holik, Ilonie Masło, Zofii Ferdyn, Lucynie Kozera, Eugenii Możdżeń, Mieczysławie Romik i Panu Stanisławowi Ferdyn za przygotowanie kościoła na odpust. Dziękuję Paniom, które ofiarowują kwiaty do kościoła. Dziękuję Panom Arkadiuszowi Sapińskiemu i Jackowi Achmirowicz za uszczelnienie komina na kościele. Dziękuję Pani Teresie Holik za opiekę nad pomnikiem Papieża, a Pani Joli Wróbel za opiekę nad grotą Matki Bożej.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii.

Niech Bóg nam wszystkim błogosławi, a święta Jadwiga Patronka naszej Wspólnoty oręduje za nami.